הדברים הסמויים מהעין

12552831_10153929533833760_6339408138260529031_n

***************

אפלקיציה המכונה "הארכיטקטורה של הרדיו" היא בעיני אחת מאותן אפליקציות היותר יצירתיות שפותחו בשנה האחרונה, אפליקציה המשלבת בתוכה טכנולוגיה, אמנות ואסתטיקה.

הארכיטקטורה של הרדיו מאפשרת לנו לראות משהו מההמולה האלחוטית העצומה המתרחשת בעולם שלנו כל העת מבלי שנוכל להבחין בה בעיני האנוש שלנו.

הכוונה היא למארג המסובך של נתונים – גלי רדיו בתדרים שונים שעוברים ממקום למקום ומשמשים, בין היתר, בסיס למה שאפשר לכנות כחיים הדיגיטלים שלנו במאה ה-21.

אני פותח את האפליקציה ועל רקע הצלילים אותם אפשר לתאר כסופה אלקטרומגנטית של חלקיקים מרצדים, אני רואה סיגנליים בצורה של חיצים אדומים המגיעים היישר מהראוטר האלחוטי שבחדר, חיצים לבנים המסמלים אותות מאנטנות סלולריות הממוקמות אי שם, ורבועים בצבעים שונים המסמלים אותות המגיעים מלוויני ניווט החגים בחלל שמעלי.

האפליקציה שנוצרה על ידי מעצב הולנדי בשם ריצ'רד וויג'ן מאפשרת לצפות בכל זה באמצעות קביעת המיקום המדוייק של המשתמש בעולם (ג'י.פי.אס) ושימוש במאגרי מידע פתוחים הכוללים כ-7 מיליוני אנטנות סלולריות, 19 מיליון ראוטרים (Wi-Fi) וכמה מאות לווינים.

עוד מבט במסך. צ..צ..צ..ברגע זה למשל נע בשמיים בכיוון דרום מזרח לוויין ניווט של סוכנות החלל האירופאית המכונה: גאלילאו. מופיעים קווים מעגליים, חיצים מתארכים, חלקיקים מופיעים ונעלמים, ונתונים עוברים ממקום למקום. במובן הזה, האפליקציה הזאת הינה סוג של תוכנית סט"י.

אלא שלהבדיל מסט"י שהינו גוף המיועד לנסות ולאתר חיים מחוץ לכדור הארץ, הארכיטקטורה של הרדיו מכוונת לאתר סימנים לחיים דיגיטליים בעולם שלנו. ואלה, כפי שניתן לשער, מצויים בשפע. הוורסיה הבלתי נראית שלנו – הומו סאפיינס דיגיטל, חיה, פועמת ומרצדת ואינה נחה לרגע.
————–

עוד כאן: http://www.architectureofradio.com

אהבת? עורר בך עניין? אנא השאירו תגובה כאן...