חייזרים בשכונה

המפות של גוגל ארט' ממשיכות לספק הפתעות. לפני כשבוע פורסם על חשיפתם של מבנים מסתוריים המצויים לא הרחק מקהיר שבמצריים. חוקרי החייזרים והעבמולוגים למיניהם טענו שזו ההוכחה שתשכנע גם את הספקנים שביננו. אלא שבדיקה מהירה מגלה שהאתרים הללו, כמו במקרים רבים אחרים, הם תוצרים ארציים שמלמדים, לפני הכל, כמה דברים מעניינים על עצמינו.

——- 

לא מכבר קראתי מחקר על מקומו ובעיקר על עתידו של האדם בעולם הדיגיטלי. עורכת המחקר, ג'נבייב בל אנתרופולגית ומנהלת בכירה בחברת אינטל, טוענת שם שלמרות תהליגי ה"דיגיטיזציה" המאסיוויים של התרבות שלנו, אנחנו לא עומדים לאבד כל כך מהר את צלם האנוש שלנו. בין היתר, היא מציינת שלנו בני האדם יש כמה תכונות אופייניות וכמה צרכים עיקריים. כמו למשל: החשיבות שאנו מייחסים לשם והמוניטין שלנו, הצורך להיות שונה, ההיזקקות שלנו לרגעי השעמום ולהפתעות שבחיים וגם הנטייה שלנו לרצות ולהישכח כדי שנוכל להמציא עצמנו מחדש. בנוסף, מציינת בל, ישנה הנטייה שיש לנו לשמור סודות ולספר שקרים.

נזכרתי בדברים האלה למקרא אחד מאותם ספורי החייזרים הצצים חדשות לבקרים בעיתוני האונליין וברשתות החברתיות. הרצון שלנו לדברים חריגים ומפתיעים, והאהבה הגדולה שלנו לסודות ובמקרים לא מעטים לקונספירציות עסיסיות – הן חלק בלתי נפרד מהאישיות האנושית שלנו. הספור הפעם קשור בחבורה של ציידי עבמים המכנים עצמם Secureteam10. אלה מפרסמים  ביוטיוב לפני מספר ימים סיפור אודות מבנים מסתוריים שנמצאו מזרחית לעיר קהיר ונחשפו באמצעות תוכנת גוגל ארט'.  מה שמעניין בסיפור, לפחות לטעמי, זה איננו ההיבט החייזרי שהרי אין כמעט ספק בכך שמדובר במבנים מעשי ידי אדם (כנראה מתקני אחסון לטילים, או נשק אחר), אלא דווקא מה שאפשר לכנות ההיבט הארכיטקטוני המרתק של המקום.

16.1.14 א

16.1.14 ב

בחינה של הצורות והמבנים הללו הנראים כאן מזכירה משהו מהפירמידות הגדולות שנמצאות לא הרחק משם. נראה כאילו יש קו מאפיין בארכיטקטורה המצרית העובר מדור לדור מאז בניית הפירמידות לפני יותר מ-4000 שנה ועד היום. התמונות הללו (למעלה) שנלקחו מגוגל ארט' צולמו לפני קצת יותר משנתיים (16.1.14). אין כאן פירמידה אבל צלעות המבנה המזכירות פירמידות מאורכות השוכבות על צידן ושייכות, נדמה, לאותה המשפחה.

בהחלט יתכן שמדובר בתכנון של מאגרי טילי סאם שנעשו, אולי, ע"י מהנדסים רוסים – כמו שקראתי באחד הפירושים שניתנו, אבל זה לא ממש רלוונטי. איך שלא נראה את זה, המעגלים הללו, כמו גם הצורה של המבנים, מעוררים תחושה של משהו מסתורי ומשונה. אלו בדיוק המקומות אליהם נכנסים חוקרי החייזרים למינהם. בעצם גם אנחנו, שהרי כולנו מצויים במרדף מתמיד אחרי הדבר ה"אחר". וזה, חמקמק ככל שיהיה, מושך תמיד את העין, ורק הדימיון הוא זה שמשלים את החסר.

משהו בעניין המקור. יכל להיות שחוקרי החייזרים לא מכירים את העובדה שניתן לחפש גם במפות של גוגל ארט' בורסיות קודמות. בדיקה מהירה מלמדת כי אתרי "החייזרים" הללו קיימים זה מכבר, והיו כאן לפחות בחודש מרץ 2011, כפי שמלמד הצילום הזה (למטה) מ-28 למרץ באותה השנה. אגב, צילום מוקדם יותר מ- 11.5.2009 מראה שטח חשוף ללא כל מבנים, כך שמדובר על מתקנים שנבנו ב-5-6 השנים האחרונות.

28.3.11

זה לא הכל. אני עושה סריקה מהירה באיזור מסביב ומגלה שכ-13-15 ק"מ מזרחית מהאתר מתקיימת לה שכונה חייזרית נוספת. בצילומים מפברואר השנה נראים במקום מתקנים די דומים. באחד מהם (למטה) גם אפשר לראות, כך נדמה, משאיות פורקות סחורה. המבנים נראים גם בצילומי לווין ישנים יותר מחודש מרץ 2005, מה שמלמד שמדובר במתקנים המצויים כאן לפחות כ-11 שנים.

11.2.16-a
משאיות פורקות סחורה

לקראת סיום כתיבת הפוסט אני מוצא באחת הרשתות החברתיות צילומים שאיתר אחד הקוראים במפות הלווין של חברת מיקרוסופט. התמונה (למטה) מראה את האתר החייזרי בזמן הבנייה, אי שם בסביבות שנת 2010.

קצת לא נעים לשבש את השמחה. אלא שאין מה לדאוג. ה"ביקורים" של החייזרים יימשכו וסביר להניח שגם השנה, כמו בשנות קודמות, ימשיכו להיחשף דמויות וצורות מסתוריות וגם הרבה תמונות מ"עולמות אחרים". ככה זה עם המין שגר בפלנטה השלישית מהשמש. אנחנו חיים חיים רגילים אבל אוהבים את השונה. מזימות, סודות והפתעות הן תבלין חיוני בחיים האלה, ואם אפשר קונספירציה אחת או שתיים, מה טוב.

Screenshot (249)
אתר חייזרים בעבודה

——

————–

 

אהבת? עורר בך עניין? אנא השאירו תגובה כאן...