פיסטוק וקשיו ו-2 כורים גרעינים

כלי התקשורת בארץ מספרים היום בהתרגשות רבה על ביקורה של “מכונת המלחמה” במפרץ חיפה ועל כך ששני רחפנים הופלו כאשר ניסו לצלמה. הם מכוונים כמובן לנושאית מטוסים האמריקאית ג’ורג’ וו. בוש  שעוגנת מחוץ לנמל מפאת גודלה. יש בה כ-5700 אנשי צוות, והיא מתנשאיית לגובה של 20 קומות. וכן, יש בה גם שני כורים גרעיניים שמספקים לה את יכולת השיוט.

זה החזיר אותי כמה שנים לאחור ולאחד מסיפורי המסע היותר הזויים להם הייתי שותף.

———————-

הסיפור מתחיל אי שם במלחמת המפרץ השנייה, זו שהופל בה סדאם חוסיין. באיזור הים התיכון שייטה נושאת מטוסים גרעינית, אחרת, לא פחות מרשימה בשם: הארי ס. טרומן שנטלה חלק במלחמה, ומטוסים מסיפונה המריאו כל העת להפצצות בעירק. איך אני יודע? הייתי שם.

בתור מנהל פרויקטים ב”מסע אחר” באתי אז לבעל הבית, חברי גיל אל עמי ואמרתי לו שאין שום סיבה בעולם שלא ננסה לבקר, כלומר..לנחות עליה.

עשרה ימים אחר כך היינו כבר על מטוס בדרך לקפריסין. היום הזה החל בעלייה על מטוס ישן בבסיס חיל האויר הבריטי בקפריסין, נמשך בטיסה ללא חלונות כשעה ומחצה, כשאנחנו חגורים בחגורות הצלה וישובים עם הפנים לאחור, והסתיים בנחיתה מפחידה משהו איפהשהו בים התיכון. האמת היא שהכינו אותנו לנחיתה במים, אבל למזלנו הכבל ש”לוכד” את המטוס בקצה המסלול בספינה עמד בעומס.

אחר כך באה השוטטות ב”עיר הצפה”. אחרי יומיים כבר הגענו כמעט לכל המקומות בספינה, כולל חדר העוגנים הענקים, מועדון הטייסות והטייסים, בית הכנסת, וכסא האדמירל. שני הכורים הגרעינים הקטנים היו כמובן מחוץ לתחום .

הנה סרטון המסע שצילם גיל וערך שחר אל עמי. אגב, מה שלא רואים בו אלה הם חדרי השינה (ישנתי במיטה בקומה שלישית מעל 2 חיילי מארינס) וגם לא את הגלידות והקשיו והפיסטוק שחולקו שם בשפע ונתנו טעם של פיצוחים לחוויה.

כתבה במסע אחר: http://bit.ly/2tcysMf

 

אהבת? עורר בך עניין? אנא השאירו תגובה כאן...