החיים בסרט

ביקור הזוי משהו במחסן ציוד ותפאורה לסרטים ותיאטראות, אי שם ליד צומת קסם, בפאתי כפר קאסם. על גבי המדפים מונחים בצפיפות מאות רבות של פריטים – מאותם “חומרי הבניין” שמרכיבים את המציאות שרואים בסרטים. יש שם מסכות, פסלים, בובות, בגדים, משחקים, רהיטים, מכונות, רובים, פנסים, ועוד ועוד.  ובקצור, כל מה שאתם צריכים כדי לחיות בסרט משלכם.

—————-

IMG_1172
מחוללי געגועים. משהו אודות כוחם של חפצים ישנים.

מכונות שעבר זמנן, רהיטים ישנים, אביזרים וכלי בית של פעם הם תמיד חומר טוב לשוחרי הנוסטלגיה. נכון שמדובר בחפצים דוממים שלא יכולים לספר על כל מה שארע בסביבתם לאורך השנים שעברו, ובכל זאת, כאשר אתה מביט בהם, משהו קורה. כמו קטליזטורים שמאיצים תהליכים כימיים (מבלי שהם עצמם משתנים), הם יודעים לעורר שברי זיכרונות, להחיות מחדש ספורים נשכחים, ולחולל מהומות וגעגועים לחיים-כמו שהיו פעם.

מטבע הדברים וכדרכו של עולם, העצמים הללו הולכים ונעלמים, נאגרים להם במאגרי השכחה, עד שמישהו, בפרץ של ערגה, יזכיר אותם לרגע מחדש. מחשבות מן הסוג הזה רצו במוחי כאשר נקלעתי השבוע לסטודיו 2, מחסן אביזרים המשמשים להפקות קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון. המחסן הזה שהיה בתל אביב עד לפני כמה שנים, הלך וגדל עד שבעליו החליטו להעבירו לכאן, לאזור תעשיה בפאתי כפר קאסם, היכן שיכלו לשכור מקום ראוי בדמי שכירות זולים יחסית.

 

 מסע על אחריותכם בלבד.

ממה מתחילים? אתה מהלך לך בין הסמטאות והמדפים העמוסים, ומכל מקום נורים בך מטחים של אסוציאציות וזכרונות מתוך סרטים מוכרים יותר או פחות. הסטודיו מתמחה בהחזקת חפצים ועזרים שהיו פה בימי טרום המדינה ולאחריה, לאורך המאה ה-20. בין החומרים המונחים כאן בצפיפות על גבי האצטבות והמדפים אפשר למצוא, בין היתר, תיקים, מזוודות, רהיטים, משחקים, צעצועים, בגדים, אביזרי משרד, כלי נגינה, שעונים, מוצרי חשמל, אביזרי תקשורת, שלטים, ועוד ועוד.

 

תראו (למעלה) את לבנות הזהב הללו שמביאים אותך הישר לכמה סצנות שודים מפורסמות מהסרטים, ביניהם, איך לא, “גולדפינגר” הקלסי של ג’ימס בונד. אפשר ללכת עוד קצת אחורה בזמן. הנה גם כמה שעוני קיר ומטוטלת, טובים לעלילה ויקטוריאנית הגונה. ומה עם סרטי הקריפי למיניהם? תביטו בדמויות הפלסטיק הללו שיכולים בקלות להיות גיבורים בסרטי אימה. בחיים, הפלסטיק נראה הרבה פחות מפחיד.

אקש’ן? פאודה? במדף התחמושת אני רואה שחסר רובה סער מה שאומר (סתם ניחוש..) שאי שם מתרקמת לה בימים האלה ממש סצנה מלחמתית בסרט, או אולי סדרת טלוויזיה מקומית?

 

הנה עוד כמה תמונות בהן תוכלו להתרפק על אחריותכם בלבד.

 

בורא עולמות ומשמידם.

השוטטות במחסן האשליות יכולה להיות ממכרת. בקומה השנייה למשל נמצאת ממלכת ההלבשה של רונה שמכילה מאגרי בגדים מהשנים ההן. רוצים לדעת איזה חולצות לבשתם בשנות ה-70 או ה-60? מה נעלתם? איזה שעון ענדתם? איך נראו בגדי הים שלכם? עזבו את אלבום התמונות האישי שלכם ובואו להציץ כאן.

 

סדר הדברים הרגיל, מסביר לי בטלפון יואב דאהרי אחד מבעלי הסטודיו, הינו שאנשי ההפקה מחפשים כאן אביזרים שונים לסיפור שכבר קיים אצלם מראש. יכול להיות, אני חושב אחר-כך לעצמי, שצריך להגיע אל המחסן הזה עם ראש נקי לחלוטין, ופשוט לתת לחפצים “לדבר”. יש כאן מספיק חומרים כדי להתחיל לרקום ולחלום והתסריט כבר יבוא לבד.

אחר כך, אם רוצים, אפשר גם להחריב את כל מה שבניתם. ככה זה בסרטים. לשם כך אפשר להשתמש ב”הורס העולמות” שמונח כאן על הגג ונראה כדור פלדה, ענק ומאיים. נכון שהוא עשוי קלקר אבל אני בטוח שהוא עושה היטב את העבודה.

DSCN8899

 

————————-

לקבלת הודעה לפוסטים חדשים, גוללו למטה והירשמו (נותנים רק מייל).

אהבת? עורר בך עניין? אנא השאירו תגובה כאן...