שירת הגבינה

—————————————————————–

"Poets have been mysteriously silent on the subject of cheese"

בעברית, המשפט הזה נשמע לא פחות מוזר: "משוררים שותקים בצורה מסתורית בכל הנוגע לגבינה". האימרה הזאת מיוחסת לסופר ומחזאי אנגלי מבריק בשם גילברט צ'סטרטון (Chesterton) שחי בתחילת המאה ה-20. צ'סטרטון שהיה ידוע גם במסות ובכתבות העיתונאיות השנונות שלו התייחס מן הסתם לעובדה שהשירה בעולם שלנו מטפלת בעיקר בנושאים מעולם הרגש שלנו, כמו אהבה וגעגוע, ויופי ועצב, והרבה פחות בנושאים כגון: גבינה שהיא מאכל אהוב ודי מרכזי בחיים שלנו.

מערכת יחסים בין שירה וגבינה הינה עניין חשוב, כמו כל מערכת יחסים, וברוח ימינו אלו העברתי את הסיפור הזה לכמה מתוכנות ה-AI החדשות, במקרה זה: מידג'רני ו- בינג החדש. העתקתי את המשפט של צ'סטרטון במקום המתאים, וכתבתי: "צרי ביטוי ויזואלי לטקסט". הרעיון היה שהבינה המלאכותית תבטא את עמדתה כלפי התוכן לא בטקסטים ומילים אלא בציור משל עצמה.  

וואו! לא אכנס כאן לשאלת ה"דמיון" והיכולת היצירתית של הבינות הללו (מדברים על זה הרבה בזמן האחרון), אבל הציורים היו מרתקים! לא היתה כל בעיה לנסות ולדמיין מה "היא" חושבת על המשפט?

וכך מצאתי את עצמי בסוף השבוע הזה מלעיט את מכונות ה-AI בשורה ארוכה של אמרות וציטטות מושחזות מחוכמתם של בני אדם. התוצאה לטעמי די מסקרנת.

הנה תמונות ראשונות משירת הגבינה.

"משוררות ומשוררים שותקים בצורה מסתורית בכל הנוגע לגבינה"

הגלריה באדיבות (New Bing (DALL-E

הגלריה באדיבות Midjourney AI

————————————

———————————————————————————————–

3 תגובות

    1. מוטי, ואני אוהב את התגובות שלך ואני לא ציני. יש בכתיבה שלך משהו אותנטי ונקי. אז תודה. באשר לבינה המלאכותית..זה ספור ענק שקורה עכשיו והמשמעויות שלו כנראה הרבה יותר גדולות ממה שזה נראה. אני לא יכול להתעלם ממנו. יש לי כעת בפייסבוק פוסט מתמשך בעניין הזה..

אהבת? עורר בך עניין? אנא השאירו תגובה כאן...